Geçtiğimiz günlerde Çin’in Pekin kentinde, Asya pazarının en büyük Apple Store’u (Wangfujing) açıldı.

Açılışta binlerce insan vardı ve haberin resmindeki kadın da oradaydı. Biliyorsunuz, iPhone 5, dünyanın birçok ülkesinde satışa sunuldu, sunuluyor. Ülkemize resmi olarak gelmesi de merakla bekleniyor.

KENDİSİNE iPHONE ALACAK CİCİ BABA ARIYOR

Resimde yer alan bayan ise, cihaza en çok sahip olmak isteyen kişilerden biri sanırız. Zira hazırladığı pankartla herkesin dikkatini çekmeye çalışmış. Kocasının ona iPhone 5 almadığını, bu sebeple bunu yapabilecek bir cici baba aradığını dile getirmiş.

Genelde istenilenlerin gerçekleşmesi için yeni bir erkek arkadaş aranıyor denir, ancak kendisi evli olduğu için cici baba yöntemine başvurmuş belli ki. Çağrısına cevap gelir mi veya geldi mi, bilmiyoruz, ancak bu hareketiyle ülke sınırları dışında da dikkat çektiği bir gerçek.

PEKİ NEDİR iPHONE 5’İ BU KADAR İSTETEN

iPhone 5, iPhone 4S ve önceki iPhone sürümlerine göre ciddi bir tasarım farklılığı ortaya koyuyor. Daha uzun oluşuyla dikkat çeken cihaz, Apple tasarımcıları ve mühendisleri tarafından baştan aşağı yeniden tasarlanmış.

iPhone 4S’e göre daha ince olan iPhone 5, 7.6 milimetrelik inceliği yakalamış bulunuyor. Bununla birlikte yine iPhone 4S’e göre %20 daha hafif bir ürünle karşı karşıyayız. iPhone 5’in ağırlığı sadece 112 gram.

Ekranın teknik özelliklerinden bir diğeri de her inçte 326 piksel bulunması. Bu sayede renk derinliği daha iyi sağlanıyor ve kullanıcıların gözüne hitap eden başarılı bir işe imza atılıyor.

Bu açıdan iPhone 4S’e göre her inçte daha yoğun piksel kullanımı söz konusu. Ürünün ekran çözünürlüğü ise 1136×640 piksel. Bu bakımdan iPhone 4S’e %44 oranında renk çözünürlüğü iyileştirmesi yakalanmış oluyor. Ekranın boyut özellikleri, video izleme konusunda bir hayli olumlu görünüyor. Ekranın retina teknolojisini kullandığını da belirtelim.

Bu arada iPhone 5, hem işlemci hızı hem de grafik gücü olarak çok daha hızlı.

Kaynak: teknokulis.com, haberkita.com